BŪTINAS? TIKRAI NE! Bet paįvairinti treniruotes, progresuoti, labiau lavinti raumenų jėgą ir galiausiai pasijaust like a badass – tikrai padeda. Good news – tikrai nereikia išleisti nė euro jokiam treiniruokliui namuose, nebent nori brangios pakabos. Apskritai tikiu, kad visus svarbiausius daiktus turi. Jau dabar. Go for it.
Pirk, tai ką naudosi:
1. Geras kilimėlis (renkuos kiek storesnį)
2. Svareliai (pradinukams – 2×3 kg, pažengusiems – 2×5 kg, patyrusiems namų sportininkams – 2×8 kg ir daugiau. Mes čia pirmiausia apie universalumą – mažesnį svorį, kurį imsi, tarkim, pečiams, panaudosi ir apatinei daliai su daugiau pakartojimų). Man labiausiai pasiteisina 2×5 kg. Jei svarelių neturi, juos kuo puikiausiai atstoja 2 vandens buteliai, gera pratimo technika, kvėpavimas ir koncentracija, ypač negatyvioje pratimo fazėje. Neskubėk su didesniu svoriu – gerbk kūną progrese ir pirmiausia treniruok judesius.
3. Resistence band. Storesnes gumas idealu naudot apatinei kūno daliai. Žinoma, yra ir kitokių, bet šios patogiausios, pakankamai universalios ir nebrangios. Gali turėti 2 lygius: vieną pagal galimybes dabar ir vieną – su avansu.
4. Laikrodis su pulsometru ir aktyvumo sekimu (žingsniai svarbiau nei treniruotės!)
5. Kėdė, sofa.
6. Izometriniai pratimai (pvz lentos)- jie sugeneruoja tieeeek jėgos ir jų kaina – tik tavo kantrybė.
Smagu, bet nebūtina:
▪️ Gira.
▪️ Pakabinami diržai.
▪️ Skersinis – man jis svarbus, bet šiokiems tokiems prisitraukimams tinka ir stabilus stalas).
▪️ Kamuolys.
Ką dar gali kilnot namuose? Praktiškai viską! Knygos, skardinės, pufikai, pagalvėlės, sofos kampas ar (nedidelis) gyvūnas – all works!
Bet svarbiausia – Tu jau turi save ir savo kūną. Tiesa ta, kad pakilnoti tikrai sveika ir reikalinga, bet neskubėk investuoti į štangas ir blizgančius svarelius nuo vieno iki pem. Čia kaip su rūbais – kol sportuoti namuose nemotyvuoja triusikai, graži apranga veiks trumpai. Tu jau turi viską, ko reikia. Go for it.