Šią savaitę Turkijoje vykstančioje sporto, jėgos aitvarų ir naujų įpročių kūrimo stovykloje darkart įsitikinu, kaip svarbu ieškoti aplinkos, kurioje gali augti. Būdami tarp aktyvių ir gyvenimu besimėgaujančių žmonių daug greičiau tokį patį gyvenimo būdą prisijaukiname patys.
Tikiu, kad didelė dalis to, ką darome, priklauso nuo to, ką daro žmonės aplink. Dar svarbiau – tai, kaip jaučiamės, kaip jaučiame pasaulį, kaip priimame sėkmes ir nesėkmes, ko siekiame ir kaip greitai pasiduodame, lemia tai, ar artimiausia aplinka yra palaikanti, ar atvirkščiai.
Įsivaizduok, kad tavo vidinis pasaulis yra tavo namas. Ar leidi jam griūti, ar nuolat pasirūpini pamatų sutvirtinimu? Ar kaupi jame nereikalingus daiktus ir šiukšles, ar nuolat išvalai ir išmeti tai, ko nebereikia? Ar laikai savo namą tamsų, šaltą ir drėgną, ar atveri langus, kad pamatytum mėlyną dangų ir dienos šviesą? Ar jauti savo namuose baimę ir nepasitikėjimą, ar tavo namuose tau šilta, jauku ir gera? Ar įsileistum į savo namą tą, kuris verčia tave jaustis taip, tarsi tavo paties namuose tau nesaugu? Ar savo namus pasirinktum papuošti šypsenomis, palaikymu, draugyste ir atidumu?
Siekdami naujo gyvenimo būdo, turime ieškoti aplinkos, kur mūsų trokštama elgsena yra normali elgsena. Tu esi vertas tos aplinkos, kuri tave pakelia, augina, kelia iššūkius ir palaiko šiame kelyje.
Taip dažnai girdžiu istorijas apie kritiką, kurią iš draugų išgirsta žmonės, nusprendę keisti savo įpročius ir gyvenimo būdą. “Mažiau vaidink” “Tu apsimeti tuo, kuo nesi” “Pažiūrėsim, kiek tempsi” ir panašiai yra tai, ką kartais pasakyti sau leidžia net artimiausi draugai. Esu tikra, kad kiekvieną kartą, kai susitaikome su aplinka, kuri mūsų nepalaiko, kai paminame savo standartus, kai nutariame įtikti kitiems, išduodame save.
Susirašyk sąrašą žmonių, kurie motyvuoja ir moko tave. Kas jie, kaip jie tai daro, kokią elgseną iš jų perėmei? Ar šie žmonės džiugiai priima tavo idėjas, sveikina pokyčius, švenčia, kai sekasi, ir palaiko sunkiu metu? Ar jie girdi, ne tik klauso, ar jie pataria, kai to reikia, ir moka tiesiog laikyti erdvę, kai tau reikalingas paprastas buvimas šalia? Ar jie padeda tau pasijusti žmogumi, kurį lengva mylėti? Ar susitikus su jais turi tą jausmą “Gyvenimas yra gražus”?
Atsisakyk aplinkos, kurioje girdi skundus, palyginimus ir kritiką kitų atžvilgiu. Patrauk save iš ten, ir pamatysi, kad tavo namai taps švaresni ir matysi daugiau gero kituose ir daugiau saugumo kasdien tapti tuo, kuo nori tapti.
Tikiu, kad žmonės ateina į mūsų gyvenimą kaip sezonai, priežastys arba visas gyvenimas (reason, season, lifetime). Visi jie kažko moko ir formuoja mus, todėl labai svarbu, kad kiekvienas etapas būtų sutiktas ir paleistas laiku. Kai kurie žmonės yra priežastys – jie ateina trumpam ir staiga, jie palieka mums pamokas, kartais skaudžias, bet labai reikalingas. Kai kurie yra sezonai – jie trunka ilgai, tampa mūsų gyvenimo dalimi, bet taip pat ateina metas, kai sezonas baigiasi, ir ateina metas keistis. Tikiu, kad šie pirmieji du tipai leidžia mums sutikti savo gyvenimo žmones – tuos, kurie mus priima, augina ir leidžia tapti geresniais nei patys apie save manėme. Kad sutiktume šiuos žmones, tenka nemažai paleisti ir pasitikėti, kad jie yra.
Nepamiršk, kad ir tu esi įkvėpimas kitiems. Arba atvirkščiai. Todėl kiekvienas tavo žodis gali pakylėti arba pakirpti sparnus. Ne tik ieškok motyvacijos kituose, bet ir pats tapk motyvacija savo aplinkai. Tam nereikia skambių citatų ir didelės išminties. Tavo buvimas kito žmogaus gyvenime jau yra didelė dovana, neatsiktinis susitikimas ir atsakomybė.