Kam laukti Naujų metų? 5 gruodžio taisyklės

Mes visi laukiame. Laukiame, kol baigsis darbo diena, kol ateis savaitgalis, kol ateis “tinkamas” metas pradėti, kol susikirs senieji ir naujieji metai ir gims nauji pažadai ir nauji tikslai, kuriuos tu jau seniai seniai žinai.

Ir laukiam laukiam, kol “prisilaukiam”. Kone kasdien sutinku žmonių, kurie sako “norėčiau, bet” – išties pradėti sunku, o kartais net labai sunku. Sunkiausia patikėti, kad dar ne vėlu, kad judėjimas yra tau, kad gali daryti tai po fizinių ar emocinių traumų, kad gali daryti tai namuose, kad gali daryti tai, kol miega vaikelis ar turi trumpą pertrauką tarp verslo susitikimų. Galiausiai atidėliojimas didina nepatogumą, kuriame pradėjus vienaip ar kitaip teks išbūti. Tai žmogiška, suprantama, normalu.

Todėl atėjus gruodžiui ir gerai žinodama, kad naujiems metams visi turėsime pažadų ir tikslų (aš ne išimtis), kviečiu nelaukti fejerverkų, o pradėti daryti tai, ką gali daryti, ir daryti tai ŠIANDIEN. Atėjo žiema, kurią gali mylėti arba ne, bet kasmet ji vis tiek ateina. Kaip ir žmogus negali žydėti visą laiką ir visą gyvenimą, taip ir gamta keičia sezonus ir moko priimti pokyčius bei nurimti juose.

Nes viskas šiame gyvenime keičiasi. Ir tavo kasdieniai maži veiksmai turi didelės įtakos tam, kuria linkme keitiesi. Jei leisi kūnui sustingti, jis nusidėvės anksčiau laiko. O jei judėsi kasdien, išsaugosi ne tik judėjimo dovaną, bet ir sveikesnį emocinį pasaulį.

Štai penkios svarbios gruodžio dovanos sau:

  1. Nueik 5000 žingsnių prieš pusryčius arba po jų. Tegu tai būna tavo neginčyjamas dienos pradžios ritualas. Likę žingsniai  daug lengviau “susivaikščios” dienos metu. Ėjimas yra pati pigiausia ir tuo pačiu bene saugiausia ir kiekvienam tinkanti fizinė veikla.
  2. Valgyk 80/20 – 80 procentų tavo mitybos tegu sudaro sveikatai palankesnis ir daugiau baltymų turintis maistas, o likusi dalis tebūna skirta malonumams. Kraštutinumai niekada neveikia. Taip pat rinkdamasis didesnę dalį švaresnio maisto, galiausiai būtent jo norėsi labiausiai, o smarkiai apdirbti, itin riebūs ir saldūs produktai nebeatrodys taip patraukliai. Tavo kūnas turi išminties pasirinkti tai, ko jam išties reikia atrodyti ir jaustis geriausiai.
  3. Kilnok svorius – bet kokius, net mažiausius. Stiprindamas raumenis, pasirūpinsi kaulų bei sąnarių sveikata, geresne medžiagų apykaita, protine veikla ir, žinoma, labiau džiuginančia išvaizda bei sveikesniu amžėjimu. Svorių kilnojimas yra reikalingas ir moterims, ir vyrams.
  4. Miegok ir lieknėk bei stiprėk. Jei gali išsimiegoti 7-9 valandas, ne tik turėsi daugiau jėgų daugiau judėti, bet ir jausi mažiau alkio bei daugiau emocinio stabilumo. Miegas ir poilsis labai svarbus norint pasiekti geriausių sportinių rezultatų, tad laikyk jį savo treniruočių dalimi.
  5. Daugiau ramybės – pakvėpuok, sulėtėk ir padėkok bent kartą per dieną. Kai įprantam viską daryti per greitai, gyvenimas ima tekėti pro šalį. Sunku priimti geresnius sprendimus, kai esi tik stebėtojas. Įkvėpk iškvėpk ir dažniau paklausk savęs – kaip jaučiuosi, kaip jaučiasi mano gyvenimas, ar esu tas žmogus, šalia kurio gera ir ramu būti?

Dalintis:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Gauk PNP naujienlaiškį!

Prenumeruok ir kiekvieną pirmadienį sulauk savo motyvacijos dozės, naudingos informacijos ir nuorodų, sveikų receptų ir patarimų, kaip dar geriau jaustis, nepritrūkti energijos ir pozityvumo!

Labas, ar žinojai, kad fizinis aktyvumas gerina atmintį ir mokymosi rezultatus? Tavo užklausą gavome ir netrukus su tavimi susisieksime el. paštu. Dar daugiau žinių, dar daugiau atktyvumo, dar daugiau energijos!

Studento narystė

Pridėkite galiojantį studento pažymėjimą:

Gauk PNP naujienlaiškį!

Prenumeruok ir kiekvieną pirmadienį sulauk savo motyvacijos dozės, naudingos informacijos ir nuorodų, sveikų receptų ir patarimų, kaip dar geriau jaustis, nepritrūkti energijos ir pozityvumo!