Dažnai pusiau juokais, pusiau rimtai sakau, kad mano gyvenimas yra baisiai nuobodus, su griežta struktūra ir rutina, ir man svarbu nesiblaškyti, nes yesss, tai padaryti visada buvo lengviausia. Gal atrodo, kad esu kažkokiuose rėmuose, bet pati gerai gerai žinau – būtent mano rutina suteikia man daugiausiai laisvės ir ramybės. Beje, ir energijos, kurią vėliau galiu sėkmingai panaudoti ir spontaniškumui, kūrybai bei naujų dalykų paieškoms.
Tiesa ta, kad NIEKAS TAVIMI NEPASIRŪPINS, TIK TU PATS. Įsivaizduok, jei per daugelį metų dantų valymas tapo neatsiejama tavo ryto dalis, ar gi ne taip pat galėtų būti ir su sveikatai palankiais įpročiais, kurie leistų jaustis PUIKIAI nuo pat ryto?
Vieta turi Energiją, o Laikas turi Atmintį. Tai reiškia, kad dalykai, kuriuos daug laiko atlieki ten pat, tuo pačiu metu tampa kur kas galingesni nei galvoji. Susikūrus neginčijamą rutiną, kai jau nebereikia savęs versti ir tai tiesiog tampa tavęs pratęsimu kaip bet kuri tavo kūno dalis, jauties ramiau ir saugiau.
Rutina saugo. Ar gi tai ne žavu? Kaip susikurti tokius ryto ritualus, kurie nekistų, kai keičiasi gyvenimo aplinkybės ir paruošia tave bet kam, kas gali nutikti dienos metu? Kaip sukurti efektyvią rutiną, kuri padeda tau tapti tuo, kuo NORI TAPTI?
- Naudok Small Simple Steps taisyklę – tavo rytas neturi tapti tobulas sulig pirma diena. Nori pabusti anksčiau? Užteks pakilti penkiomis minutėmis anksčiau. Kitą savaitę tos penkios minutės jau gali tapti penkiolika ir taip toliau. Atsikelk šiek tiek anksčiau, nei tau įprasta, ir šį laiką skirk tik sau.
- Nustok naudoti snooze. Rimtai. Tai – blogiausias iš blogiausių įpročių ir, beje, susijęs su didesne širdies sutrikimų rizika. Tavo smegenys pradeda naują miego ciklą, kuriam reikia ne 3 min atidėliojimo, o pusantros valandos, ir galiausiai dėl to atsikeli “kaip daužtas”, o šioji būsena nepraeina iki pat pietų. Snooze yra bausmė už viską, ką blogo esi padaręs gyvenime. Bet gali elgtis su savim kur kas geriau, jei šią funkciją tiesiog pamirši. Tavo ryto rutina ir tai, su kokia energija pabundi, priklauso ir nuo vakaro rutinos, pasiruošimo miegui bei miego kokybės.
- Suteik sau galimybę ryte būti arčiau naujų įpročių – jei tai treniruotė, iš vakaro pasiruošk kilimėlį ir aprangą. Jei nori išbėgti, pasidėk bėgimo batelius (kad ir šalia lovos!) Jei nori išgerti daugiau vandens, iš vakaro įsipilk ir palik porą stiklinių virtuvėje. Jei nori ryte rašyti ir medituoti, pasiruošk žurnalą bei grojaraštį ir paversk jį savo žaidintuvo melodija. Padaryk dalykus tokius artimus ir tokius paprastus, kad visa tai dviem letenom galėtų atlikti net tavo šuo.
- Nesivaikyk ekstremalumo – šalto dušo, wimhofų ir super sunkių treniruočių, ilgų meditacijų, ypač jei tik pradedi kurti savo ryto struktūrą. Galbūt vėliau tu norėsi išbandymų, bet šiandien pirmiausias dalykas yra ramybės ir balanso paieška nuo pat ryto. Nesivaikyk tobulumo – svarbiausia, kad tavo ryto rutina iš tiesų leistų pasijausti geriau.
- Pasidaryk sąrašiuką dalykų, kuriuos nori ir gali padaryti ryte: vanduo, judesys ar meditacija, dienos šviesa balkone ar žingsniai lauke, mokslai, knygos puslapiai ar rašymas, vitaminai, pusryčiai, vonios ritualai – pasidaryk ryto planą su konkrečiu laiku.Tai padės neišsibalansuoti ir ilgainiui taps tavo elgsena, kuri pasitarnauja tam žmogui, kuriuo nori tapti, ir kuris didžiuosis tavimi ateityje.
Ir galiausiai – ryte pasakyk AČIŪ. Jei vos prabudus sunku pasakyti, kam ir už ką dėkoji, tiesiog pasakyk šį žodį mintyse. Tu ką tik gavai NAUJĄ GALIMYBĘ, tu ką tik laimėjai gyvenimo loteriją.