Kaip pasiekti geriausių rezultatų sportuojant namuose?

Kiek kartų esi stebėjęs sportuojančius namuose ir pasakęs sau “tai ne man”? O gal net bandei, bet nesulaukei norimų rezultatų ir nutarei, kad dėl to kaltas motyvacijos trūkumas, namai, kuriuose ir taip leidi per daug laiko, per daug pagundų per daug arti? Visa tai gali būti tiesa. Tačiau taip pat sportas namuose gali būti geriausias tavo sprendimas.

Taip nutiko man. Niekas ir niekur nesuteikė man tokios geros savijautos, energijos, jėgų ir norimų rezultatų kaip treniruotės namuose. Ir patikėk, dar prieš kelerius metus bandžiau viską – nuo bėgimo iki crossfito, tačiau tai, ko labiausiai reikėjo man, visą laiką buvo … svetainėje.

Pirmiausia dėl to, kad taip galėjau ateiti į treniruotę rami ir susitelkus, o ne bandydama paskubom išvest šunį, kažką kažkur padrikai užkąsti, atstovėt kamščiuose, įkišt automobilį tarp konteinerių prie sporto klubo ir persirengti. Visa tai buvo kaip atskira treniruotė.

Nebuvo jokios kalbos apie emocinę sveikatą. No pain no gain ir pavydas tiems, kurie “gerai varo”. Aš nevariau gerai. Aš variau save nuo kojų, kol galiausiai taip ir padariau ir kelis kartus atsidūriau ligoninėje su diagnoze, kurią visom priemonėm bandžiau nuslėpti, nes išvarža man atrodė kaip didžiausias “feilas”. Tiesa, ne viena, o kelios.

Po metų sprendimų paieškų, pagerėjimų ir atkritimų, nuolatinio vaistų vartojimo ir tam tikros priklausomybės nuo jų, pamačiau save verkiant automobilyje prie dar vieno reabilitacijos centro Palangoje, ir tai buvo lūžio taškas – viena iš tų dienų, po kurios viskas pasikeičia.

Mano rytas nuo tada prasidėdavo dešimčia minučių anksčiau su (žiauriai) nuobodžiais pratimais svetainėje. Kartais tai tebuvo gulėjimas ant grindų su šuniu ir kvėpavimas. Nuolatiniai tempimai ryte ir vakare, be kurių iki šiol neinu miegot ir neišlipu iš lovos rytais, vandens sportas, kuris suteikė tiek pasitikėjimo savimi ir visiškai pasaulėžiūrą pakeitusios kelionės, po kurių vieną dieną tiesiog pasakiau, kad išeinu iš darbo didelėje įmonėje. Maniau, kad ten esu tokia svarbi, bet išties niekam nerūpėjo – nepakeičiamų nėra. Trada – tenerio studijos ir nauja specialybė. Bendruomenės sukūrimas.

L a i s v ė.

Nesuprask neteisingai – tikrai ne viskas klojosi taip lengvai kaip skamba dabar. Tačiau viskas prasidėjo nuo tų dešimties minučių svetainėje. Ir iki šiol tai yra svarbiausias mano dienos metas.

Šiandien konsultuoju ir treniruoju šimtus žmonių skirtingose vietose, ir juos visus sujungia žinojimas, kad geriausi dalykai yra paprasti. Neverta laukti geresnio laiko nei dabar, kol būsi mažiau pavargęs (greičiausiai esi pavargęs dėl sistemingo judėjimo trūkumo) ar stebuklingos motyvacijos, nes motyvacija seka veiksmą. Ir tai neturi būti dideli dalykai, ilgos treniruotės ir išsitaškymas. Nauji įpročiai ir disciplina gali tapti tavo gyvenimo būdu, ir tada tam reikės vis mažiau valios pastangų.

Mus stipriai motyvuoja rezultatai, todėl šiandien noriu pasidalinti 5 patarimais, kurie leis pamatyti juos greičiau:

  1. Rinkis įvairias treniruotes su progresyvia apkrova. Stebėk, kad namų sportui sukurtose programose būtų visi trys svarbiausi fizinio aktyvumo komponentai: jėga, ištvermė ir mobilumas bei galimybė kaskart sunkinti treniruotes didinant apkrovą (sunkesnė pratimo versija, didesnis svoris, daugiau laiko įtampoje), mažinant poilsį, pamažu ilginant treniruotės trukmę ir pan.
  2. Turėk paruoštą treniruotės erdvę namuose ir suplanuok sportui skirtą laiką. Formuojant naujus įpročius, svarbu turėti tai, kas paskatins veikti, neleis galvoti per daug ir bus paprasta bei prieinama. Patiesk ir palik kilimėlį sporto vietoje, pasidėk šalia kompiuterį ir inventorių, susiplanuok sporto aprangą ir treniruotės laiką darbo kalendoriuje. Tegu sportas namuose ir rūpestis savo kūnu tampa tokiu pat svarbiu projektu kaip visi kiti darbai, kuriuos planuoji ir jiems ruošiesi iš anksto. Nes taip ir yra.
  3. Įvertink, ar skiri pakankamai laiko atsistatymui ir streso mažinimui. Sutinku klientų, kurie daug sportuoja, sako puikiai miegantys ir nejaučiantys streso, tačiau jų kūno kalba ir nuotaika kalba ką kita, o sporto rezultatai nedžiugina. Todėl pirmas dalykas, ką darome tada- ieškome, kaip į kasdienę rutiną įtraukti daugiau atsipalaidaivimo praktikų, geriname miego kokybę, pastebime i ir bandome keisti ribojančius įsitikinimus, o į kasdienes treniruotes įnešame daugiau smagumo. Ne viskas yra apie spaudimą, ir sporte pakankamai dažnai mažiau yra daugiau.
  4. Mityba ir alkoholio vartojimas lemia daugiau, nei manai. Deja, niekaip neišsportuosime chaotiškos mitybos ar žalingų įpročių. Neskatinu mitybos riboti, užtenka peržiūrėti pagrindinius maisto pasirinkimus, maisto derinius, valgymo laiką. Alkoholis, kuris dažniausiai vartojamas vien dėl socialinio spaudimo, sutrikdo begalę organizmo funkcijų, ypač neigiamai veikia moters sveikatą ir dar nė nepaminėjau daugybės tuščių kalorijų. Jei į savo kūną pažvelgsi kaip į namus, ar neštum į juos šiukšles ir tai, kas neturi jokios vertės?
  5. Kantrybė ir tinkamas nusiteikimas. Treniruotės namuose, kaip ir bet kur kitur, reikalaus nuoseklumo ir tikėjimo savimi, kol dar nematai rezultatų ir vis dar turi naudoti daugiau valios pastangų. Net mažiausi pasiekimai yra svarbūs – sek savo progresą, stebėk net mažiausius išvaizdos ir energijos pokyčius, pradžioje rinkis trumpesnes treniruotes. Leisk sportui namuose tapti tavo gyvenimo dalimi – taip ir bus.

Dalintis:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Gauk PNP naujienlaiškį!

Prenumeruok ir kiekvieną pirmadienį sulauk savo motyvacijos dozės, naudingos informacijos ir nuorodų, sveikų receptų ir patarimų, kaip dar geriau jaustis, nepritrūkti energijos ir pozityvumo!

Labas, ar žinojai, kad fizinis aktyvumas gerina atmintį ir mokymosi rezultatus? Tavo užklausą gavome ir netrukus su tavimi susisieksime el. paštu. Dar daugiau žinių, dar daugiau atktyvumo, dar daugiau energijos!

Studento narystė

Pridėkite galiojantį studento pažymėjimą:

Gauk PNP naujienlaiškį!

Prenumeruok ir kiekvieną pirmadienį sulauk savo motyvacijos dozės, naudingos informacijos ir nuorodų, sveikų receptų ir patarimų, kaip dar geriau jaustis, nepritrūkti energijos ir pozityvumo!