Taip dažnai patys efektyviausi dalykai yra patys paprasčiausi, ir tokie, kuriuos esame linkę ignoruoti. Geras miegas – viena iš svarbiausių ne tik geros savijautos, bet ir geresnių sportinių rezultatų sąlyga.
Kaip išsimiegoti? Pradėkime nuo to, kad miego kokybė prasideda nuo to … ką veiki vakare. Taip, būtent gera vakaro rutina ir miego higiena palydi tave į kokybišką poilsį nakties metu. Štai 10 mažų svarbių žingsnių, kurie padės geriau išsimiegoti – pritaikyk bent kelis jau šįvakar ir tuo įsitikinsi!
- Norint gerai išsimiegoti, svarbu gauti pakankamai natūralios šviesos dienos metu ir sumažinti dirbtinės šviesos kiekį vakare. Apribok ekranų naudojimą prieš miegą – bent 2 valandas iki einant miegoti pamėgink nenaudoti telefono ir kompiuterio, venk ir televizoriaus. Sušvelnink apšvietimą namuose, taip pat gali išbandyti specialius “blue light” akinius.
- Prieš miegą bent 3 valandas (o jei gali, ir daugiau) patariu vengti intensyvaus sporto. Tačiau puikiai tiks lėtos, ramios tempimo ar kvėpavimo treniruotės bei meditacija.
- Jei pavyksta, eik miegoti iki 23:00 ar bent iki vidurnakčio ir kasdien kelkis tuo pačiu metu. Mūsų smegenims patinka rutina ir pastovumas, o ilgainiui nebereikės ir žadintuvo! Beje, vienas iš dažniausių patarimų, kuris labai pasiteisina mano klientams, yra turėti ne tik kėlimosi, bet ir ėjimo miegoti žadintuvą!
- Miego trukmė yra individuali ir mažiau svarbi nei miego kokybė, bet jei nori būti visiškai ramus, kad išsimiegi pakankamai, dažniausia rekomendacija miegotinuo 7 iki 9 valandų.
- Suteik sau miego galimybę – taip vadinamas laikas, skirtas užmigimui. Jei nepavyksta užmigti ilgiau nei 30 min, geriau atsikelti ir kitoje vietoje užsiimti ramia nuobodesne veikla, kol pasijusi apsnūdęs, – tada grįžk į lovą.
- Patalpą, kurioje miegi, laikyk švarią, išvėdintą ir vėsesnę nei kiti kambariai. Jei miegas su gyvūnais tau netrukdo, miegok su gyvūnais (aš gerai išsimiegu tik su šuniu lovoje visą savo gyvenimą!)
- Venk sudėtingų pokalbių ir įtempto veiksmo knygų prieš miegą – miegas bus kur kas kokybiškesnis, jei tavo emocijos bus ramios. Žinoma, darbui prieš miegą ir ypač lovoje – griežtas ne.
- Išbandyk reguliarų dienoraščio rašymą vakare – kada nors tai taps puikiais prisiminimais. Aprašyk savo dieną, jausmus, patirtis ir paminėk, už ką esi dėkingas.
- Prieš miegą negerk daug vandens ir daug neprisivalgyk – apsunkęs virškinimas trikdo miegą. Kaip ir alkoholis.
- Jei patiri smarkių miego sutrikimų, verta pasitikrinti sveikatą, ypač hormonus, pasirūpint reikalingais papildais (aš prieš miegą geriu magnį) bei išbandyti terapiją emocinės būklės gerinimui.
Beje, visada sakau, kad perdėtai rūpintis dėl miego nepatariu šviežiems tėvams – jūsų atveju tai tik sukels papildomo streso, geriausia šį laikotarpį tiesiog išlaukti, jūsų metas dar ateis! 🙂
Miegas tiesiogiai ir labai stipriai susijęs su tavo gyvenimo kokybe, trukme ir nuotaika bei darbingumu. Net nedideli miego trūkumo etapai turi įtakos tam, kaip jauties, ir kaip atrodai, bei palieka pėdsakus. Neišsimiegoję esame labiau linkę praleisti treniruotes, kompensuoti energijos trūkumą maistu, patiriame daugiau nerimo, o vėliau gali išsivystyti depresija ir kiti rimti sutrikimai, todėl pasirūpinti miego kokybe reikia DABAR!
Nedelsk – išbandyk šiuos small simple steps ir pastebėk pokyčius. Viskas tavo rankose (ir geruose giliuose sapnuose:)